Makety IntimComfort

IntimComfort®

  • Osvědčený přípravek, který předchází a mírní projevy opruzené nebo zapařené pokožky.
  • Obsahuje speciální roztok proti opruzeninám doplněný o výtažek z heřmánku.
  • Heřmánek má skvělé regenerační a zklidňující účinky (tlumí projevy svědění).
  • K dostání ve dvou variantách: jako vlhčené splachovatelné ubrousky nebo ve spreji.

Zjistit více

Bazény, sauny a sport

Teplé a vlhké prostředí podporuje tvorbu opruzenin. Po návštěvě sauny, bazénu, ale také po jakémkoliv sportu se proto umyjte, důkladně osušte a převlečte do čistého a nejlépe bavlněného spodního prádla.

Sedavé zaměstnání a jízda v autě

Jestliže sedíte v křesle z neprodyšného materiálu (koženka apod.), s nohou přes nohu nebo cestuje často autem, vaše kůže se potí více a dochází opět ke vzniku opruzenin. Důležitá je správná hygiena. Při ní si dejte pozor, abyste nepoužívali mýdla a kosmetické přípravky, které pokožku vysoušejí a narušují její přirozenou obranyschopnost.

Medical

Plavkyně

Neprodyšné syntetické spodní prádlo a oblečení

Nošení nevhodného spodního prádla a oblečení vytváří vlhké prostředí. V něm poté dochází ke tření kůže a vznikají oděrky. Noste spíše bavlněné a prodyšné spodní prádlo, které vás zároveň nebude nikde škrtit.

Administrativa

Dlouhodobý pobyt v nemocnici

Fyzická aktivita či dokonce samotný pohyb je na nemocničním lůžku často omezen, někdy dokonce zcela znemožněn. Pokud kůže dostatečně nedýchá, hrozí nejen proleženiny, ale také opruzeniny. Dbejte na to, aby pacientova pokožka byla čistá a suchá a zajistěte přístup vzduchu na ohrožená místa.